Odkryj smaki azji w stokrotce

Stokrotka, jedna z najbardziej popularnych sieci supermarketów w Polsce, zaprasza wszystkich miłośników kuchni azjatyckiej na kulinarną podróż po Azji. Dzięki nowej akcji promocyjnej „Azja od kuchni”, klienci Stokrotki będą mieli okazję spróbować różnorodnych produktów i dań, typowych dla Tajlandii, Chin i Japonii.

Spis treści
  1. Odkryj kuchnię azjatycką w Stokrotce
  2. Stokrotka pospolita: Roślina o wielu nazwach
  3. Stokrotka pospolita w zielarstwie
    1. Podsumowanie

Odkryj kuchnię azjatycką w Stokrotce

Kuchnia azjatycka od lat cieszy się dużą popularnością w Polsce. Teraz, dzięki Stokrotce, można odkryć smaki Dalekiego Wschodu również w swoim własnym domu. W ofercie sklepów Stokrotka znajdziemy niezbędne składniki do przygotowania wielu popularnych dań kuchni azjatyckiej, takie jak różne rodzaje makaronów, ryż do sushi oraz świeże składniki, takie jak kapusta pak choi, grzyby shimeji, trawa cytrynowa, świeży imbir i kurkuma. Ponadto, dostępny będzie szeroki wybór dań gotowych, takich jak pierożki dim sum, gyoza, sajgonki i zestawy sushi. Nie zabraknie również dodatków potrzebnych do samodzielnego przygotowania azjatyckich posiłków, takich jak algi morskie, panierka panko, pasta wasabi i imbir do sushi.

Akcja promocyjna „Azja od kuchni” będzie trwać od 16 lutego do 8 marca lub do wyczerpania zapasów. Oferta jest dostępna w wybranych sklepach sieci Stokrotka. Szczegóły akcji można znaleźć w gazetce promocyjnej Stokrotki, na jej stronie internetowej oraz w aplikacji Nasza Stokrotka. W tych miejscach można również znaleźć przepisy na wybrane dania kuchni azjatyckiej, które można przygotować w domu.

Stokrotka pospolita: Roślina o wielu nazwach

Należy zaznaczyć, że choć Stokrotka jest również nazwą popularnej rośliny z rodzaju Bellis, to w tym kontekście mówimy o sieci supermarketów Stokrotka, a nie o roślinie.

Stokrotka pospolita (Bellis parennis L.) to niewielka roślina wieloletnia, występująca w Europie i Azji Zachodniej. W Polsce stokrotki rosną pospolicie na łąkach, pastwiskach i przydrożach. Roślina ta ma wiele nazw ludowych, takich jak stokroć pospolita, stokroć trwała, gęsie pępki czy przypołudnik czerwony.

Kwiaty stokrotki pospolitej są dobrze znane ze swojego charakterystycznego wyglądu - niskie byliny osiągające wysokość od 4 do 20 cm, z przyziemnymi różyczkami łopatkowatych liści i koszyczkami kwiatowymi na bezlistnej łodydze. Stokrotki kwitną od marca do listopada, prezentując różnorodne barwy i kształty swoich kwiatów.

Stokrotka pospolita w zielarstwie

Choć kwiaty stokrotki pospolitej wydają się niepozorne, kryją w sobie wiele wartościowych substancji. Zawierają one m.in. saponiny, garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne, śluz, olejek eteryczny oraz znaczne ilości soli mineralnych.

W tradycyjnej medycynie europejskiej kwiaty stokrotki były używane od wieków. Doustne stosowanie odwarów z tych kwiatów miało działanie wykrztuśne i ułatwiało wydzielanie śluzu oskrzelowego. Stokrotka pospolita była również ceniona za swoje działanie oczyszczające krew, poprawiające czynność wątroby oraz ogólnie tonizujące.

Wyciągi z kwiatów stokrotki są szeroko stosowane w kosmetyce i medycynie naturalnej. Stosowane zewnętrznie przyspieszają gojenie ran, zmniejszają obrzęki po urazach, uszczelniają naczynia krwionośne i łagodzą ból stawów.

Podsumowanie

Stokrotka, jedna z najpopularniejszych sieci supermarketów w Polsce, zaprasza na kulinarną podróż po Azji dzięki akcji promocyjnej „Azja od kuchni”. W ofercie znajdują się składniki i dania typowe dla kuchni azjatyckiej, takie jak różne rodzaje makaronów, ryż do sushi, świeże składniki i gotowe dania. Akcja trwa od 16 lutego do 8 marca lub do wyczerpania zapasów. Stokrotka pospolita, roślina znana ze swoich charakterystycznych kwiatów, ma także swoje zastosowanie w zielarstwie jako środek oczyszczający krew i łagodzący ból.

Jeśli chcesz poznać inne artykuły podobne do Odkryj smaki azji w stokrotce, możesz odwiedzić kategorię %%kategoria%%.

Go up